W dzisiejszych czasach strategia, którą Twoja firma musi stosować w celu znalezienia swojej docelowej grupy odbiorców, jest zupełnie inna niż jeszcze kilka lat temu. Content Marketing stał się jedną z najskuteczniejszych technik reklamy w erze cyfrowej w zakresie znajdowania potencjalnych klientów i budowania ich stałej bazy.

Content Marketing jest nie tylko wykorzystywany w celu przyciągnięcia zainteresowanych osób w kierunku propozycji Twojej marki, ale jest to również najlepszy sposób na przekazanie tożsamości i wartości Twojej firmy przy jednoczesnej możliwości umiejscowienia jej w codziennym życiu ludzi poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych.

Dowiedzmy się trochę więcej o tej koncepcji:

Co to jest Content Marketing i dlaczego jest taki skuteczny?

Content Marketing odnosi się do procesu tworzenia i dystrybucji istotnych i wartościowych treści w celu przyciągnięcia, pozyskania i zbudowania lojalności klientów wśród jasno określonej grupy odbiorców, w celu generowania zyskownych działań wśród konsumentów. Specjaliści podkreślają, że dla osiągnięcia tych celów, fundamentalne znaczenie ma praca z dobrze rozwiniętą i wysokiej jakości treścią.

Dziewięć na dziesięć liczących się firm wykorzystuje Content Marketingiem, czyli wykracza poza tradycyjne techniki sprzedaży i zamiast tego promuje marki poprzez publikację lub rozpowszechnianie cenionych przez konsumenta informacji, pomysłów i rozrywki.

Skuteczny Content Marketing zradykalizował sposób, w jaki firmy komunikują się ze społeczeństwem. Dla innowacyjnych marek popularny hashtag ma taką samą wartość jak atrakcyjny slogan.

Jakie są korzyści płynące z Content Marketingu?

Teraz, gdy mniej-więcej wiesz „z czym to się”, ważne jest, aby określić, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie Content Marketing:

Rodzaje Content Marketingu

Coraz więcej przedsiębiorstw rozumie znaczenie tej strategii jako sposobu dotarcia do swoich odbiorców w internecie. To właśnie z tego powodu Content Marketing staje się niezastąpionym narzędziem do pozycjonowania marki.

Który kanał pasuje do spektrum Content Marketingu? Jakie platformy mogą być wykorzystane do realizacji tego działania w celu dotarcia do konkretnej grupy docelowej?

Content marketing

Artykuły na Twojej stronie internetowej i blogowanie

Jedną z najlepszych strategii uzyskania maksimum z Content Marketing jest tworzenie własnych artykułów na blogu lub stronie internetowej, a następnie promowanie ich w serwisach społecznościowych. Dlaczego? Ponieważ pozwala to na zwiększenie ruchu na Twojej stronie i zaoferowanie oryginalnej i odpowiedniej treści dla Twoich odbiorców.

E-mail Marketing

Email Marketing, czyli wysyłanie newsletterów i promocji do Twoich odbiorców za pośrednictwem poczty elektronicznej, to doskonała forma informowania opinii publicznej o Twoich treściach i nowościach, a także rozpowszechniania Twoich propozycji handlowych.

Ikona video

Filmy wideo

Tworzenie treści wideo stało się integralną częścią każdej, większej strategii marketingowej. Treści wideo są bardzo korzystne, ponieważ mogą być rozpowszechnione na portalach społecznościowych i w telewizji. Zaleca się stworzenie kanału YouTube (obecnie najważniejszej platformy wideo) i dzielenie się na niej swoimi materiałami.

Ikony mediów społecznościowych

Content marketing a media społecznościowe

Portale społecznościowe są miejscem, w którym będziesz mógł znaleźć i komunikować się z potencjalną klientelą, co sprawia, że jest to najlepsze medium do rozpowszechniania Twoich treści reklamowych. Dlatego należy pamiętać, aby zoptymalizować swój blog lub stronę internetową tak, aby ludzie mogli dzielić się swoimi artykułami w mediach społecznościowych.

Tym razem to by było na tyle w kwestii content marketingu. Temat na pewno jeszcze nie raz się u nas pojawi, więc zachęcamy do śledzenia. 

Miłego od One White Studio

Poprzedni wpis Następny wpis