Dlaczego One White Studio?

Przygotowanie się do stworzenia „czegoś” jest bardzo często kwestią charakteru oraz ciekawej i niezrozumiałej odwagi w kwestii przygotowań do jego stworzenia. Przygotowując kolejny projekt, który może mieć zupełnie inny charakter, niż Twoja ostatnia realizacja nachodzą Cię, zapewnię myśli odnoszące się do tego, czy faktycznie obrany przez Ciebie kierunek jest tym, który realistycznie pod względem jego wykonania możesz stworzyć i przede wszystkim chcesz. W rozwinięciu i rozpatrzeniu tego problemu chcielibyśmy omówić delikatnie, dlaczego nazywamy się One White Studio, dlaczego One White Studio wygląda tak, a nie inaczej oraz co skłoniło nas do stworzenia tej przestrzeni, którą dziś możemy już Ci zaprezentować.
Zapraszamy do wpisu o One White Studio

White Studio

One White Studio – skąd wzięła się nazwa?

Projekt pod nazwą One White Studio miał na początku nazwę roboczą pod tytułem Icemont Studio. Nazwa ta nie miała dla nas co prawda zbyt dużego znaczenia, ale zwyczajnie podobało nam się jej brzmienie. Przez długi czas temat został utrzymany na takim etapie i pod taką nazwą, ale finalnie jednak ta nazwa nie odnosiła się do nas w żaden sposób i nie definiowała naszego charakteru i podejścia projektowego, które chcieliśmy sobą reprezentować. Wszystko na dobre się jeszcze nie zaczęło, a musieliśmy już przygotować swój własny rebranding, którego przygotowanie zaczynało się już od samej nazwy.

Po odrzuceniu naszej pierwszej nazwy zaczęliśmy szukać tego wspólnego mianownika w sztuce, który jest pewnego rodzaju naszym odbiciem w rzeczywistości. Nie powiemy, że było łatwo, bo zaczęliśmy szukać na siłę, a jak powszechnie wiadomo, takie działania kończą się raczej przeważnie klapą niż odkryciem roku pod względem brzmienia. Koncepcji było całe mnóstwo, ale żadna z nich nie została pociągnięta dalej ze względu na to, że była tworzona na siłę.

Stworzenie nazwy One White Studio zostało oparte na symbolice takiego początku, który jest pewnego rodzaju definicją nowego okrycia oraz naszego stylu projektowego, który chcielibyśmy reprezentować. Otwarta definicja koloru oraz przekazu projektów to rzeczy, które chcieliśmy wyróżnić jako wizytówka naszego studia i w taki właśnie sposób uznaliśmy, że najlepszą definicją będzie nawiązanie do bieli, a najlepiej takiej jednej bieli pod nazwą One White Studio.

Wszystko w otwartej koncepcji, więc teraz moment na wyjaśnieniu naszego stylu, który zaprezentowaliśmy.

Dlaczego strona One White Studio wygląda w taki sposób?

Nawiązując do przejrzystości naszych projektów, postawiliśmy również na przejrzystość naszej strony. Chcieliśmy skupić się na treści oraz na tym, co tak naprawdę chcemy przekazać pod względem naszego stylu. Zaprojektowaliśmy wszystko tak, aby było ze sobą spójne koncepcyjnie bez zbędnych, rozpraszających elementów, wyróżniając jedynie naszą kartę dotychczasowych realizacji, do której oczywiście serdecznie zapraszamy.

Projekt koncepcji na naszą stronę zakładał w sumie 3 punkty. Minimalizm, dobry oraz czysty klucz wizualny marki, oraz maksymalna komunikatywność pod względem przekazu. Czy to nam się udało? Efekty możesz zobaczyć na naszej stronie.

One White Studio – co skłoniło nas do stworzenia naszej przestrzeni?

Nie będziemy ukrywać, że z dniem rozpoczęcia pracy naszego studia nie mieliśmy nigdy wcześniej kontaktu z programowaniem stron www czy projektowaniem logotypów i identyfikacji wizualnych, bo to prawdą oczywiście nie jest. Zebraliśmy swoje doświadczenia, delikatnie po znajomości omówiliśmy nasz system pracy i dziś możemy działać już tak we własnym, mamy nadzieję niepowtarzalnym stylu.

Co dalej będzie się działo? To już czas pokaże.

Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że wyjaśnił on, dlaczego One White Studio to właśnie One White Studio i zdradził delikatnie tajemnice o osobach, które go tworzą.

Miłego.

 

Poprzedni wpis Następny wpis