Zarówno każda, mechaniczna maszyna, tak jak i nasza strona internetowa wymagają konserwacji, aby nadal działać prawidłowo. Regularna wymiana oleju w samochodzie jest tak samo ważna, jak poprawna opieka nad stroną www.

Internet to obecnie jeden z podstawowych kanałów sprzedaży w każdej branży. Utrzymanie czytelnego, schludnego wyglądu i prawidłowego funkcjonowania strony internetowej powinno być dla priorytetem dla naszej firmy, w erze internetu to podstawa.


Dlaczego warto dbać o swoją stronę internetową?

Na pierwszy rzut oka, wielu właścicieli firm nie zdaje sobie sprawy z korzyści płynących z utrzymania witryny internetowej w słusznym stanie i nie chce dodawać sobie kolejnych miesięcznych wydatków, ale ważnym jest, aby zrozumieć ich znaczenie i korzyści jakie przynosi administracja strony www.

Strony internetowe nie potrafią same o siebie zadbać. Jeśli pojawią się problemy z naszą stroną internetową, będzie ona skutecznie odpychać potencjalnych klientów. Jeśli strona ładuje się powoli, formularz kontaktowy nie działa, linki są zepsute i prowadzą donikąd itd. możemy być pewni, że nasza strona przepadnie w czeluściach wyników wyszukiwania. To oczywiście przekłada się na utratę potencjalnych przychodów. Na pewno nie chcemy, aby nasza początkowa inwestycja w stworzenie strony internetowej poszła na marne.

Kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę inwestując w opiekę, jakiej potrzebuje nasza strona.

Solidna strona internetowa jest dziś fundamentem dla każdego biznesu. Świat on-line otwarł przed nami nowe metody w poszukiwaniu produktów i usług.

Strona internetowa jest najważniejszym środkiem kontaktu i interakcji między klientem, a przedsiębiorcą. Trzeba upewnić się, że działa ona przez 24h na dobę i każdy ma do niej pewny dostęp pełny przydatnej i ciekawej treści.


Jak zadbać o naszą witrynę?

Opieka nad stroną www to skomplikowany proces i najpierw powinniśmy zacząć od utworzenia kopii zapasowej strony w jej aktualnym stanie, a następnie możemy zabrać się za aktualizacje plików rdzeniowych i wtyczek. Podczas aktualizacji sprawdzamy, czy strona nadal działa prawidłowo. Jeśli zauważymy problem i wiemy, co go spowodowało i możemy przywrócić naszą pracę o kilka kroków w tył naprawić wszystkie problemy. Aktualizacja stron internetowych często wykonywana jest metodą prób i błędów. Kiedy wszystko jest zrobione i działa poprawnie, tworzymy kolejną kopię zapasową.

 W naszych planach uwzględniamy również regularne skanowanie wydajności i bezpieczeństwa, aby zapewnić, że strona jest sprawna i zabezpieczona przed hakerami. Jeśli w przypadku ataku na naszą witrynę haker zdobędzie do niej dostęp, mając kopie zapasową możemy szybko przywrócić witrynę do poprzedniego stanu.

 Musimy upewnić się, że w naszym kalendarzu mamy czas na cotygodniową opiekę nad swoją stroną. Warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych monitorowania i powiększania wydajności. Będzie to wymagało poświęcenia zarówno w czasu, jak pieniędzy, ale zdecydowanie jest warte naszego spokoju.

Możemy zrobić to sami, ale…

 Rozwiązanie wszystkich kwestii płynnie i bezbłędnie (i oczywiście regularnie) wymaga uwagi kogoś, kto wie, co robi. Zaoszczędzi nam to sporo czasu i zapewni spokój, że rozwój naszej strony jest w dobrych rękach. Dodatkowo warto jest zlecić to zadanie komuś, kto pomoże w dodatkowych pracach, gdy będą one potrzebne.

Nie będąc specjalistą zajmującym się oprogramowaniem internetowym nie warto samemu administrować działanie swojej strony. Fachowa administracja stron www będzie prawidłowo obsługiwać kluczowe zadania za nas. To zapewnienie potencjalnej utraty sprzedaży i odwiedzających i gwarancja, że nasza strona pozostaje sprawna, a jednocześnie wygląda i działa doskonale.

 Utrzymanie strony internetowej na własną rękę jest możliwe, ale może kosztować więcej niż może się wydawać. Jeśli zaktualizujemy swoje wtyczki bezpośrednio z WordPressa, nie będziemy mieli rejestru tego, co zostało zrobione i co mogło spowodować problem, na który natknęliśmy się w przyszłości. Wtedy trudniej znaleźć i naprawić ten problem – nie mówiąc już o tym ile czasu będzie to zajmować.


Opieka nad stroną www – Ile to kosztuje?

W przypadku samochodu, naprawa uszkodzeń spowodowanych brakiem wymiany oleju silnikowego będzie kosztować nas o wiele więcej, niż jego regularna wymiana. Podobnie w przypadku witryny internetowej. Zaniedbanie strony może uszkodzić jej funkcjonalność i pogorszyć wygląd. Skuteczna administracja stron www niweluje koszty związane z posiadaną przez nasz witryną.

Kiedy dzieje się coś niepokojącego mamy dwa wyjścia: Po pierwsze, próbujemy naprawić problem samem, co może prowadzić do jeszcze większych szkód, a nie posiadając specjalistycznej wiedzy programistycznej o nie nie trudno. Drugą opcją jest zatrudnienie specjalisty lub zlecenie tego zadania komuś, kto będzie w stanie naprawić i uaktualnić naszą stronę, co najprawdopodobniej będzie tańszym nierozwiązaniem. Nie zapominajmy, ile czasu nasza strona może nie funkcjonować gdy jest naprawiona na własną rękę i ile pracy będzie to wymagać.

Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. 

Miłego od One White Studio 

Poprzedni wpis Następny wpis