Kolejną platformą, której oczywiście nie mogliśmy pominąć przy opisie odpowiednich wymiarów wszelkiego rodzaju grafik, jest oczywiście Instagram. Szczegół do szczegółu i wiadomo, że Instagram należy do Facebook’a, ale tak na serio to wymiary banerów na tych platformach posiadają ze sobą bardzo mało wspólnego. Jak wyglądają rozmiary banerów na Instagramie? Wszystkiego dowiesz się właśnie w tym wpisie. 

Zdjęcie profilowe Instagram – Wymiary

Zalecany format zdjęcia profilowego na Instagramie to 110×110 px

Standardowy kwadrat na Instagramie – Wymiary

Zalecany format standardowego postu na Instgramie to 1080×1080 px, ale osobiście polecamy również korzystać przy wszelkiego rodzaju projektach z przestrzeni o wymiarach 3000×3000 px. Instagram i tak potraktuje wszystko po swojemu, ale wybierając tę formę, jest szansa na poprawę jakości naszego postu.

Grafika pionowa na Instagramie – Wymiary

Mało osób z tego korzysta, ale Instagram pozwala nam na publikację również wyższych postów niż standardowy w wymiarach 1080×1080. Dopuszczalne wymiary dla pionowego postu to 1080x1350px

Instagram wymiary – Grafika pozioma

Wymiar, który świetnie się sprawdzi przy wszelkiego rodzaju postach sponsorowanych i reklamach. Wymiary tego typu baneru to 1080×566 px

Instastories – Wymiary

Relacje na Instagramie, to bez wątpienia jedna z najprzydatniejszych funkcji, którą wprowadził Instagram podczas negocjacji ze snapchatem. Aby stworzyć idealnie wypełniającą naszą przestrzeń grafikę należy zaprojektować ją w wymiarach 1080×1920 px.

Formaty reklamowe.

Jak chcesz coś zareklamować, to najlepiej zrobić to w odpowiednim formacie. Poniżej zamieściliśmy wszystkie rekomendowane rozmiary banerów reklamowych.

Format kwadratowy:
Rodzielczość 600×600 px
Rozdzielczość 1936×1936 px

Format pionowy:

Rozdzielczość 600×750 px 

Instagram wymiary – Format poziomy:

Rozdzielczość: 600×315 px

To chyba tyle, jeśli chodzi o tą wyjątkową platformę, jaką jest Instagram. Łatwo szybko i bezboleśnie. Jak coś się zmieni, to oczywiście damy znać.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych innych wpisów [LINK]

Miłego!

Zapraszamy również na nasze profile Social Media.
Facebook One White Studio
Instagram One White Studio

Poprzedni wpis Następny wpis